Događaj u okviru projekta ProBLeMS održan na Medicinskom fakultetu UCG-a

Medicinski fakultet Univerziteta Crne Gore je 3. i 4. oktobra 2024. godine bio domaćin dvodnevnog događaja u okviru projekta „Razvoj i implementacija metakognitivnih modula koji se baziraju na učenju putem rješavanja problema u kombinovanim kursevima u medicinskim naukama” (ProBLeMS) . Ova Erazmus+ inicijativa, pokrenuta u aprilu 2023, fokusira se na unapređenje medicinskog obrazovanja kroz integraciju metakognitivnih modula i modula za rješavanje problema u kombinovanim formatima učenja. Projekat ima za cilj jačanje metodologije nastave i modernizaciju nastavnih planova i programa širom Zapadnog Balkana.

Prvog dana događaja uvodni govor održala Vanja Drljević, direktorica Erazmus+ kancelarije za Crnu Goru. Istakla je ključnu ulogu međunarodne saradnje u unapređenju obrazovanja i važnost inicijativa za izgradnju kapaciteta poput ProBLeMS-a. Njenim rečima je istaknut doprinos projekta unapređenju nastavnih metoda i prilagođavanju obrazovnih programa savremenim zahtjevima.

Nakon obraćanja Vanje Drljević, doc. dr Snežana Mugoša i doc. Dr Mirjana Nedović Vuković su predstavile dostignuća projekta ProBLeMS na Univerzitetu Crne Gore. Prvi dan je zaključen izlaganjem prof. dr Dejana Bokonjića, koji je sumirao rezultate projekta na drugim institucijama koje učestvuju u ovom projektu.

Projekat ProBLeMS, koji će trajati 36 meseci, uključuje nekoliko univerziteta iz Crne Gore, Srbije, Bosne i Hercegovine, Kosova i Austrije. Glavni cilj je da podrži razvoj ljudskih resursa i unaprijedi kvalitet obrazovanja prenošenjem znanja i usvajanjem inovativnih nastavnih praksi.

Previous Održan događaj “Jednake na terenu – Podrška rodnoj ravnopravnosti u sportu”