Objavljeni rezultati Erasmus+ poziva Izgradnje kapaciteta u oblasti stručnog obrazovanja i obuke za 2024. godinu

Zadovoljstvo nam je da Vas obavijestimo da je u okviru poziva za Erasmus+ Izgradnju kapaciteta u oblasti stručnog obrazovanja i obuke za 2024. godinu odobreno 10 projekata u kojima učestvuje Crna Gora.

Na nivou poziva, ukupno su odobrena 72  projekta (grupisani po Erazmus+ regionima).

Do isteka roka pristigle su ukupno 299 projektne prijave i 280 projektnih prijedloga su ocijenjeni kao kvalifikovani, od čega je Komisija za evaluaciju, kao što je već pomenuto, odobrila ukupno 72 projektne prijave za finansiranje. Stopa uspjeha je stoga 26% kvalifikovanih prijava.

U ova 72 projekta uključeno je 78 nepridruženih trećih zemalja, sa 596 ustanova učešća.

Rezultati tri susjedna regiona koji ispunjavaju uslove za učešće u CBVET:

Region 1 – Zapadni Balkan (22 projekta)

Region 2 – Bliski Istok (9 projekata)

Region 3 – Južni Mediteran (11 projekata)

Nazivi novoodobrenih projekata u kojima učestvuje Crna Gora su dostupni ispod:

• CG-International (Fostering International Career Guidance in VET)
  • CL-BVET (Education and Training for Collaborative Learning in Blended Learning Environments)
  • METATECH4.0 (MetaTech Exchange: Bridging Industry 4.0 in Western Balkans)
  • MetaVET (Modern Education Training Advancements via Virtual Environment Technologies)
  • Mush-Link (Promoting Mushroom Farming in Western Balkans through Strengthening Linkages between VET Providers and the Business Sector)
  • SEE-GL (Skills and Employment Enhancement in Green Logistics)
  • SUSFUR (Promoting Sustainable Furniture Production in the Western Balkans through Strengthening the Linkages between Business Sector and VET Provider)